sobota, 5 października 2013

Siostra Ania i jej kampanie. ;)Jakiś czas temu udało mi się nawiązać współpracę z Siostrą Anią. ;) Jest to portal, który "prowadzi" brzuchatki przez czas ciąży i macierzyństwa - skierowany do wszystkich, którzy mają pytania, wątpliwości lub tez po prostu chcą się dowiedzieć jak najwięcej o ciąży i macierzyństwie. ;) Warto do nich zaglądać na http://www.siostraania.pl/ i podczytywać ich artykuły.

Niebawem rusza kampania "Po Prostu Położna", która ma na celu uświadomienie kobietom kim jest położna, do czego ona Nam potrzebna. 
Jak możemy przeczytać na stronie - "Kampania skierowana jest przede wszystkim do kobiet planujących ciążę oraz będących w ciąży. Jej głównym celem jest dotarcie do nich z informacją o tym, że od 21. tygodnia ciąży jeden raz w tygodniu, a od 32. dwa razy w tygodniu mogą brać udział w bezpłatnych spotkaniach edukacyjnych z położną, podczas których zapewni im ona emocjonalne wsparcie, pomoże w opracowaniu planu opieki okołoporodowej i rozwieje wątpliwości związane z porodem.Polskie kobiety spodziewające się dziecka regularnie odwiedzają lekarza, pilnują terminów badań i dbają o nienarodzone życie, jednak z powodu wielu niepewności i lęku przed porodem nie zawsze mogą w pełni cieszyć się z tego wyjątkowego czasu, jakim jest ciąża. O te aspekty emocjonalne, przygotowanie do zmiany jaką jest rodzicielstwo oraz przygotowanie do porodu troszczy się położna, która może podzielić się swoją ekspercką wiedzą i udzielić przyszłej mamie profesjonalnego wsparcia. Aby było to jednak możliwe – obie Panie – położna i przyszła mama – powinny spotkać się dużo wcześniej niż na porodówce. Kampania „Po prostu położna” chce zachęcić kobiety do udziału w spotkaniach edukacyjnych z położną oraz zapoznać je z szerokim wachlarzem umiejętności, kompetencji i praw, jakie posiada położna. W tym celu w największych miastach w Polsce zostanie przeprowadzony cykl bezpłatnych warsztatów. W każdym spotkaniu weźmie udział Agnieszka Maciąg – Twarz kampanii – znana modelka, prezenterka, piosenkarka i przede wszystkim mama oraz Ewa Janiuk – Ekspert kampanii – położna od ponad 26 lat aktywnie zaangażowana w działalność w środowisku położniczym.
Szczegółowe informacje dotyczące miejsc i terminów warsztatów będą niebawem dostępne na głównej stronie akcji: www.poprostupolozna.pl"

Zapraszam serdecznie do zaglądania i wyszukiwania informacji oraz do udziału w kampanii. Niech ta kampania uświadomi Nam, kobietom, matkom, że położna jest dla nas ważna i może Nam znacząco pomóc przejść przez z łatwością przez 9 miesięcy ciąży. ;)
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz